پلی استیشن

پلی استیشن کنسول‌های کمپانی سونی هستند که در نسل‌های مختلف در اختیار مردم جهان قرار می‌گیرند. جدیدترین این کنسول‌ها پلی استیشن ۵ نام دارد که بازی‌سازان این کنسول را به دلیل داشتن SSD فوق‌العاده پرسرعت و سخت‌افزار قدرتمند ستایش می‌کنند.

پلی استیشن ۵ (PlayStation 5) :

جدیدترین کنسول شرکت سونی یعنی پلی‌استیشن ۵ ، در همین ماه‌های گذشته در ماه جون ۲۰۲۰ معرفی شد و طراحی بسیار متفاوت و زیبای خود را به همگان نشان داد. در این نسل هم خود کنسول و هم کنترلر آن طراحی بسیار جدیدی را دارا هستند. نام کنترلر این نسل از کنسول‌های سونی نیز تغییر کرده و از DualShock  به DualSense  تغییرکرده است. ساخت خود کنسول نسبت به اجداد خود بزرگتر است.

پلی‌استیشن ۵ در دو نسخه دارای دیسک درایو و بدون دیسک درایو یا مدل دیجیتالی معرفی شد.

  • تفاوت نسخه استاندارد و دیجیتال پلی استیشن 5 چیست؟

تنها تفاوت نسخه استاندارد با نسخه Digital وجود درایو Blu-ray Ultra HD در نسخه استاندارد است. نسخه Digital مجهز به درایو نیست.

نسخه استاندارد دارای یک درایو Blu-ray Ultra HD است که به شما امکان می‌دهد دیسکهای بلوری PS5 و PS4 و همچنین فرمت‌های دیگر مدیا که بر روی Blu-Ray Ultra HD، Blu-ray معمولی و DVD ذخیره شده‌اند را اجرا کنید.

در طرف دیگر نسخه‌ی Digital فاقد هرگونه درایو بوده و تنها می‌توان بازی‌ها را به صورت دیجیتال از فروشگاه پلی‌استیشن (یا دیگر فروشگاه‌ها) خریداری و روی کنسول نصب کرد. همچنین امکان استفاده از سرویس‌هایی مانند PlayStation Plus و PlayStation Now هم بر روی نسخه‌ی Digital وجود دارد.

  • چه لوازمی در داخل جعبه‌ی کنسول پلی استیشن 5 قرار دارند؟

نسخه‌ی استاندارد یا دیجیتال کنسول PS5

یک عدد کنترلر بی‌سیم DualSense

کابل شارژ برای کنترلر بی‌سیم (USB Type-C to Type A)

کابل HDMI (v2.1)                                                                             

کابل برق

پایه برای قرار دادن کنسول به صورت عمودی یا افقی

دفترچه راهنما

  • ویژگی حافظه‌ی SSD کنسول PS5 :

حافظه‌ی بسیار سریع SSD کنسول PS5 با این هدف ساخته شده که هرچه بیشتر موانع را از سر راه بازیکنان بردارد؛ به ویژه صفحات بارگذاری طولانی را. با استفاده از حافظه‌ی SSD کنسول PS5، دست بازیسازها برای خلق دنیاهای بسیار بزرگ و با جزئیات بسیار بیشتر باز بوده و دیگر خبری از محدودیت‌های نسل قبل نخواهد بود. علاوه بر از بین بردن صفحات بارگذاری طولانی، SSD جدید PS5 این امکان را برای بازیسازها و بازیکنان فراهم می‌کند تا بتوانند در دنیاهای بسیار وسیع، با سرعت بسیار بالا Fast Travel داشته باشند. همه‌ی این‌ها به این معناست که در نهایت بازیکنان بیشتر مشغول بازی کردن خواهند بود تا صبر کردن برای بارگذاری بازی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *