بازی‌بازان امروزی شاید تا به حال نام کنسول دستی گیم‌ بوی را نیز نشنیده باشند و به طور کلی با آن آشنایی نداشته باشند اما در دهه‌های گذشته، کنسول‌های دستی نینتندو که با نام های گیم‌ بوی، گیم بوی کالر (Game Boy Color) و گیم بوی ادونس (Game Boy Advance) شناخته می‌شدند، سرگرمی فوق‌العاده ای برای مردم به حساب می‌آمدند. در دوره‌ای که گوشی‌های هوشمند اختراع نشده‌ بودند و مردم برای تجربه بازی‌های شبیه عناوین کنسول‌های خانگی در بیرون از خانه، مجاب به خرید گیم بوی می‌شدند. اولین کنسول، گیم بوی نام داشت که به شما اجازه می‌داد بازی های کنسول NES را به شکل کوچکتر و جمع و جور‌تری تجربه کنید. پس از آن، کنسول گیم بوی کالر قرار می‌گرفت که به بازی‌ها و صفحه خود، رنگ بخشیده بود و در آخر، کنسول گیم‌ بوی ادونس با تغییر کامل طراحی، تجربه ای بهتر و پیشرفته تر را به مردم ارایه می‌داد.

اگر به دوره و زمانه امروزی نیز نگاه کنیم، نینتندو باز هم پادشاه کنسول‌های دستی و قابل حمل است. کنسول نینتندو سوییچ که به صورت خانگی و دستی قابل استفاده است، به آمار فروش خوبی رسیده و در راه تبدیل شدن به یکی از موفق ترین کنسول های نینتندو در تاریخ است. در نسل‌های گذشته نیز کنسول های دستی مانند DS یا 3DS به طور کامل بازار کنسول های دستی را تسخیر کرده بودند و جایی برای کنسولی مانند پلی‌استیشن ویتا از طرف سونی وجود نداشت. با این حال، بسیاری از بازی‌بازانی قدیمی و کهنه کار قطعا دوست دارند تا باز هم با تجربه عناوین کلاسیک، خاطرات خود را زنده کنند و حالا کنسولی به نام Analogue Pocket این امکان را به آن‌ها می‌دهد.

شرکت Analogue که در زمینه تولید سخت افزار فعالیت می‌کند به تازگی از محصول جدیدی به نام Analogue Pocket رونمایی کرده که ظاهر زیبایی دارد و از آن بهتر، می‌تواند تمام عناوین گیم بوی، گیم بوی کالر و گیم بوی ادونس را اجرا نماید. این کنسول دستی به خاطر ادای دین به دوران طلایی بازی ها و کنسول های قابل حمل و دستی ساخته شده و با تمام عناوین و کارتریج‌های گیم بوی سازگاری دارد. همچنین بد نیست اشاره کنیم که این کنسول با عناوین و بازی های دیگر کنسول‌های دستی کلاسیک و قدیمی مانند Game Gear و Neo Geo Pocket Color و Atari Lynx و … سازگاری دارد و در واقع یک دستگاه همه جانبه و کامل برای اجرای بازی‌های کنسول‌های دستی قدیمی است.

همچنین باید اشاره کنیم که Analogue Pocket یک کنسول شبیه ساز یا Emulation که نمونه‌های زیادی دارند، نبوده و کاملا اریجینال است. شرکت Analogue در گذشته نیز شبیه به این دستگاه، محصولاتی را منتشر کرده بود و به نظر می آید که همه چیز قانونی و بدون مشکل است. در مورد طراحی و ساختار کنسول Analogue Pocket بد نیست بگوییم که این کنسول دستی از یک صفحه نمایش ال سی دی 3.5 اینچی 615 ppi با کیفیت خوب و مطلوب استفاده می کند که می‌تواند رزولوشن اجرایی را به مقدار 1600X1440 برساند. در واقع میزان رزولوشنی که Analogue Pocket ارایه می‌کند، 10 برابر رزولوشن اجرایی صفحه نمایش گیم بوی اریجینال است.