این هدست به عنوان VR نسل بعدی عرضه می شود که طبق گفته های Hideaki Nishino، نهایت تجربه و سرگرمی را برای کاربران به ارمغان می‌آورد. نیشینو گفت این سیستم VR جهش چشمگیری در عملکرد و تعامل را به وجود خواهم کرد. وی توضیح داد، بازیکنان به محض استفاده از هدست جدید، حس حضور و مشارکت بیش‌تری در گیم را احساس می کنند و حتی بیشتر در دنیای بازی غرق می شوند. نیشینو در ادامه گفت که مهندسان پلی استیشن در حال تحلیل و بررسی مدل موجود PSVR هستند و با استفاده از این بازخورد ها می توانند بهتر بر روی مدل جدید کار کنند.

اطلاعات کمی در مورد این هدست نسل جدید در دسترس است و هنوز هیچ تصویری از آن به اشتراک گذاشته نشده است، اما نیشینو تأیید کرد که این هدست بی سیم نخواهد بود. نیشینو گفت:« این هدست جدید وضوح و میدان دید، و همچنین ردیابی و اطلاعات ورودی را بهبود می بخشد. این دستگاه با یک سیم به PS5 متصل می شود تا تنظیمات را ساده و کار را راحت تر کند؛ در حالی که یک تجربه بصری با کیفیت بالا را نیز فراهم می آورد. در هدست جدید PSVR برای پلی استیشن ۵ از یک کنترلر VR جدید نیز استفاده خواهد شد. به یکی از ویژگی های اصلی کنترلر DualSense پلی استیشن ۵ می‌توان به طراحی ارگونومیک عالی اشاره کرد.

جزئیات بیشتر در رابطه با هدست VR جدید کنسول PS5

نیشینو گفت:« این فقط یکی از نمونه های فناوری نسل آینده است که ما در حال توسعه آن هستیم که با دید ما برای نسل جدیدی از بازی ها و تجربیات VR مطابقت دارد.» مدیر عامل پلی استیشن، جیم رایان، در مصاحبه ای به پیشرفت هایی که سونی برای بهبود تجربه استفاده از هدست جدید PSVR – از جمله تنظیمات تک سیم – در نظر گرفته را متذکر شد. وی در مورد این تغییرات به GQ گفت:« این یک نمونه بسیار ساده و قابل مشاهده از درسی بود که ما از تکرار آپدیت سیستم فعلی به سیستمی جدید آموخته ایم.»

هنوز روزهای آغازین هدست جدید PSVR برای PS5 است. البته این محصول جدید در سال ۲۰۲۱ عرضه نمی شود. با این حال نیشینو گفته می خواهد به طرفداران بگوید که فناوری جدیدی در راه است و توسعه دهندگان در حال کار بر روی آن هستند. او افزود:«هنوز سیستم VR ما تکمیل نشده و بهوبدهای زیادی لازم دارد. بنابراین این سیستم در سال ۲۰۲۱ راه اندازی نخواهد شد. ما می خواهیم این به آپدیت اولیه را به طرفداران خود ارائه دهیم زیرا جامعه الان، به سوی خلق دنیاهای جدید رو به پیشرفت است.» نیشینو گفت که سونی به عنوان یک شرکت، همچنان متعهد به کمک VR است.

در چند گزارش آمده که بازی‌های VR نسل قدیم نیز برروی این کنسول جدید قابل بازی خواهند بود. از بازی‌های محبوب وی آر می‌توان به Resident Evil 7، Beat Saber و Astro Bot Rescue Mission اشاره کرد.

نیشینو در جای دیگر گفته:« هم با PlayStation VR و هم با سیستم نسل بعدی VR که در حال ساخت آن هستیم، تعهد ما به واقعیت مجازی به عنوان جهانی نو و تازه برای بازی ها بیش از هر زمان دیگری قوی تر است.» ما منتظر جزئیات بیشتر در این مورد هستیم و قطعا آن ‌را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.